S’ka tragjedi më të madhe sesa vrasja e një femiu në sytë e prindërve, skena në plazhin e Shqipërisë është barbari

S’ka tragjedi më të madhe sesa vrasja e një femiu në sytë e prindërve, skena në plazhin e Shqipërisë është barbari

Nga Nezir Kraki

S’ka tragjedi me te madhe sesa vrasje e nje femiu ne syte e prinderve. Skena qe shihet ne plazhin e Shqiperise eshte barbari, eshte kulmi i egersise njerezore.

Ajo skene ma kujtoi ate tjetren kur nje bandit pati aksidentu ne mes te Tiranes çiftin me bebe ne karroce derisa po kalonin rrugen. Disa dite me vone ai u lirua sepse « gjeti pajtim me familjen e aksidentuar » thane mediat. Dmth vepra penale shihej me video por as video nuk eshte prove ne shtetet mafijoze.

As vrasja barbare e femiut ne plazh madje nuk eshte prove kur drejtesia ndahet ne parcellat e kanabisit.

Po ne cilin vend te kesaj bote ore lejohet « shetitja » me skafe e anije ne plazhet me njerez????? Dhe personi qe futet ne gojen e pushuesve me skaf duke vra njerez qenka polic sipas mediave. Ai vend ka marre fund. Aty s’ka më asnje arsye te pushohet as te jetohet.

Plazhet e Shqiperise duhet te bojkotohen per mungese rregulli dhe sigurie. S’po flas per bandat e çadrave dhe uzurpuesit e tokes publike se ne jemi mesu me na kushtu shtrejte dashnia per ato troje. Po flas veç per siguri dhe rregull. Si mund te pushosh me friken ne bark?

(Shkrimi është marr nga profili i profesorit Nezir Kraki, pa ndërhyrje nga redaksia.) / KultPlus.com