wesley-sneijder-300x350

Sneijder nuk luan ndaj CSKA-së

Interi do të duhet t’ia bëjë pa mesfushorin kreativ, Wesley Sneijder, në takimin e të martës në Ligën e Kampionëve kundër CSKA Moskës.

Zikaltrit regjistruan fitoren e parë në sezonin e ri kundër Bolognas, ndërsa holandezi pësoi një lëndim në atë përballje.

Klubi ka konfirmuar përmes faqes zyrtare se Sneijder nuk është përfshirë në skuadrën e përpiluar nga trajneri i ri, Claudio Ranieri, ndërsa përveç tij, të lënduar janë edhe Maicon dhe Dejan Stankovic, ndërsa Diego Forlan nuk ka të drejtë të luajë.