Sonte El El Clásico - Gazeta Online INSAJDERI

Sonte El El Clásico – Gazeta Online INSAJDERI

Sonte nga ora 21:00 do të zhvillohet super përballja në mes Real Madridit dhe Barcelonës.

El Clasico pritet të jetë i nxehtë pasi do ta definojë ndjekësin e liderit Atletico Madrid.

Lojtarët e Diego Simeone kanë grumbulluar 66 pikë.

Një më shumë se Barcelona e tri më tepër se Real Madridi.

Kështu një fitore e katalunaseve do ta bënte lider, ndërsa një fitore e mbretërve do t’i mundësonte Real Madridit barazim në pikë me Atletico Madridin.

Barazimi nuk i konvenon as njërës palë.

Ndërsa, Atletico Madrid të dielën luan kundër Real Betisit. /Insajderi.com