Varhelyi uron Kurtin: Dialogu me Beogradin mbetet kyç

Varhelyi uron Kurtin: Dialogu me Beogradin mbetet kyç – Lajmet e funditKomisioneri për Zgjerim i BE-së, Oliver Varhelyi, ka iruar Kosovën për zgjedhjen e qeverisë së re.

Përmes një postimi në Tëitter, ai ka thënë se pret me padurim të punojë me kryeministrin Albin Kurti, duke ia përmëndur edhd dialogun me Serbinë, raporton Zeri.info.

“Urime Kosovë për parlamentin e ri dhe për kryeministrin e ri Albin Kurti dhe qeverinë e tij. Pres me padurim të punoj me ju në reformat për rrugën drejt BE-së dhe vazhdimin e luftës kundër COVID-19. Dialogu me Beogradin për normalizim të marrëdhënieve mbetet kyç”, tha Varhelyi.

Albin Kurti u zgjodh sot kryeministër me 67 vota pro. /Zëri