Vdes doktori  Iskender Çitaku

Vdes doktori Iskender Çitaku – Lajmet e funditKa vdekur doktor Iskender Çitaku specialist i oftalmologjisë.

Lajmin e ka bërë të ditur, Oda e Mjekëve të Kosovës.

Kjo odë shkurtimisht ka shkruar për biografinë e Çitakut, transmeton Zeri.info.

“Dr.Çitaku ka qenë specialist i oftalmologjisë. Diplomoi në Fakultetin e Mjekësisë në Beograd më 1968. Pas diplomimit punësohet si mjek i përgjithshëm në spitalin dhe shtëpinë e shëndetit në Prishtinë. Pastaj vazhdoi specializimin në Shkup, në vitin 1975 mori titullin specialist i oftalmologisë. Pasi kreu specializimin është kthyer në shtëpi të shëndetit ku ka punuar deri në vitin 2006 kur dhe është pensionuar”, shkruan Oda e Mjekëve.

“Oda e Mjekëve të Kosovës, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij”. /Zëri/