Vëllezërit Demaku lirohen nga burgu

Vëllezërit Demaku lirohen nga burgu – Lajmet e funditVëllezërit, Nexhat e Fadil Demaku janë liruar nga burgu, pas vuajtjes së dënimit.

Këtë e ka bërë të ditur vëllai i tyre, Jahir Demaku, përmes një postimi në Facebook.

“Sot përfundoi edhe një padrejtësi për vëllezërit e mi. Shpresoj që shpejtë të përfundoj edhe për vëllezërit Demaj”, ka shkruar Demaku.

Ish-kryetari i Drenasit Nexhat Demaku si dhe ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës Fadil Demaku, u liruan pasi qëndruan në burg për më shumë se dy vjet.

Nexhat Demaku si dhe Fadil Demaku ishin gjykuar, për të rastin e njohur si “Grupi i Drenicës”./Zëri

Image