Vuçiq thotë se Serbisë nuk i duhet njohja nga Kosova

Vuçiq: Deklaratat nga Prishtina nuk janë inkurajuese, ata duan njohje të madhe – Lajmet e funditPresidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka vlerësuar se deklaratat nga Prishtina pas themelimit të institucioneve nuk janë inkurajuese.

“Tani do të doja të pyesja ata nga Beogradi që i mbështetën, çfarë prisnit. Ata duan njohje të madhe, dhe kjo është që Prishtina të njohë Serbinë pa Kosovën. Faleminderit për atë ofertë, por kjo nuk do të ndodhë”, tha Vuçiq në TV Pink pasi u pyet për të komentuar zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente, transmeton Klan Kosova.

Osmani u zgjodh presidente më 4 prill.