Zlatan Ibrahimovic fajëson Guardiolën: Ai na eliminoi nga Interi

Zlatan Ibrahimovic fajëson Guardiolën: Ai na eliminoi nga Interi

Zlatan Ibrahimovic fajëson Guardiolën: Ai na eliminoi nga InteriIbrahimovic po “shfryhet” në mediat suedeze për të kaluarën e tij te Barcelona. Ibra ka përmendur ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Interit, ndeshje e cila sipas tij u humbë për fajin e Pep Guardiolës.

“Ne kemi patur padyshim skuadrën më të mirë në botë në atë kohë. Më kujtohet ndeshja me Interin kur ne u eliminuam nga Liga e Kampionëve.

Si në shumë ndeshje, ne u eliminuam nga njerëz të caktuar, dhe Pep Guardiola ishte njëri nga ta. Mua ai më kishte larguar në fillim të pjesës së dytë nga ndeshja vendimtare me Interin, dhe në fund u kritikua për veprimin që kishte bërë” ka thënë Ibrahimovic./Indeksonline/